Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

25 października 2022

MAGICZNA PORA ROKU

Pod nogami kolorowy dywan liści. W powietrzu fruwają nitki babiego lata. Dni coraz krótsze, coraz chłodniej. Jesienią zmienia się wszystko. A jak my powinniśmy się zmienić, aby utrzymać dobry nastrój i dobrze przygotować się do zimy?

Drzewa gubią liście, aby ograniczyć funkcje życiowe i przejść w stan spoczynku. My ubieramy coraz grubsze ubrania, aby chronić się przed jesiennym chłodem. Oto pierwsza ważna zmiana…

 

 

Zmiana w szafie: Gdzie moja ulubiona kurtka?

Zaprowadzanie jesiennego ładu najlepiej zacząć od gruntownych porządków w garderobie. Letnie sukienki i krótkie szorty lądują głęboko w szufladach. Ustępują miejsca płaszczom, puszystym kurtkom i mięsistym swetrom. Obliczono, że ubrania, z których korzystamy na co dzień, stanowią zaledwie 20 procent tego, co zalega nam w szafie. Reszta to ciuchy odłożone na święte NIGDY. Pozbądźmy się więc koszul, butów, z których nie korzystamy. Ważne! Żadnych sentymentów, żadnych negocjacji, żadnego „jeszcze się przyda”, „a może schudnę”. Może wystawcie je na aukcje? W końcu warto dać im drugie życie – może faktycznie ktoś jeszcze będzie w nich chodził.

 

 

Zmiana nastroju: Poszukiwanie jesiennych promieni słońca

Dzwoniący o szyby jesienny deszcz wprowadza nas w nastrój melancholii. Częściej robimy się senni i zmęczeni. Ma to ścisły związek z rytmem przyrody. Na stan naszego umysłu wpływa zanikające światło słońca. Może czas go poszukać? Wykorzystujmy dobrą pogodę na długie spacery. Poszukajmy w okolicy najbardziej kolorowych miejsc. Takie widoki aż się proszą, aby je uwiecznić. Aparaty fotograficzne albo smartfony w ruch!. A może poranna pobudka i obserwacje malowniczego wschodu jesiennego słońca? Piękny widok wprowadzi nas w dobry nastrój na cały dzień!

 

 

Zmiana aktywności: Rodzinka! Gdzie jesteście?

Najlepszy sposób na długie jesienne wieczory? Spędzanie czasu z bliskimi! Może wyciągniecie planszówki, albo pobawicie się kasztanami? Wystarczą wykałaczki lub zapałki i zabawa gotowa. Jeśli wolicie spędzić czas nieco bardziej aktywnie to zachęcamy Was do rodzinnej wyprawy kajakowej. W końcu jesień to idealna pora na weekend w górach.

 

 

Zmiana na talerzu: Jakie smaki najlepsze na jesień?

Szybka, jesienna przekąska? Rekomendujemy tosty z szynką konserwową od Dobrowolskich. Jeśli będziecie mieć ochotę na nieco bardziej rozgrzewającą propozycję, to polecamy gołąbki siekane z pieca albo roladki mięsne z serem i pieczarkami. To NOWOŚĆ od Dobrowolskich! Szukajcie jej już wkrótce na sklepowych półkach.

Niech ta jesień będzie dla Was kolorowa, smaczna i pełna dobrych emocji!

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ