Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

11 stycznia 2023

Niezapomniane ferie zimowe? Mamy na to sposób!

Ferie zimowe to dla dzieci zasłużony czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dla dorosłych okazja do relaksu i zacieśniania więzi rodzicielskich. Niestety, nie trwają zbyt długo, wiec trzeba wykorzystać je jak najlepiej. Przede wszystkim aktywnie i z korzyścią dla zdrowia. Warto również zadbać o to, aby ten czas obfitował także w walory edukacyjne. Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

Śnieżny puch na stokach? Pozwólcie sobie na odrobinę zimowego szaleństwa! Narty, deski, sanki? Dorosły częściej wybierze narty, młodszy chętniej wskoczy na deskę. Dla poczatkujących koniecznie lekcje z instruktorem. Dla wszystkich obowiązkowo rozwaga, ponieważ o kontuzję na stoku nietrudno. Poza tym zawsze sprawdza się wspólne lepienie bałwana czy bitwa na śnieżki. Niech to będzie czas relaksu, zabawy i radości! Pewnie zastanawiacie się co robić, gdy zabranie śniegu? Dobrą opcją mogą być również łyżwy!

Odkrywanie piękna przyrody

Jak piękny jest świat przyrody zimą? Warto się o tym przekonać z bliska. A gdyby tak wybrać się do lasu? Zimą las tętni życiem, a brak ulistnienia sprzyja obserwacjom ptaków i ssaków.

Poznawanie świata leśnej przyrody ułatwiają nam przygotowane przez nadleśnictwa ścieżki edukacyjne. Spacer wytyczonymi szlakami dostarczy niezwykłych widoków, a dzięki tablicom edukacyjnym staniecie się prawdziwymi odkrywcami przyrody.

Barwne sójki, dzięcioły, sikorki, gile, jemiołuszki pięknie kontrastują z zimową szatą lasu. A może gdzieś przemknie rudy lis albo płochliwa sarna? Może uda się rozpoznać trop na śniegu?

Zadbajmy o zwierzęta zimą

Gdy świat utonie pod śnieżną pokrywą, zwierzęta chętnie wydeptują ścieżki do leśnych karmników. Czy sami możemy dokarmiać w lesie zwierzynę? Bez porozumienia z leśnikami nie jest to wskazane, ale możemy pomóc ptakom w swojej okolicy. Wystarczy zakupić lub wybudować karmnik. Do środka wrzućmy różne rodzaje ziaren, przywiążmy słoninę. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czym je dokarmiać, skorzystajmy z gotowych produktów dostępnych w sklepach. A jeśli karmnik ustawimy naprzeciw okna, zyskamy możliwość niezwykle interesujących i frapujących obserwacji. Z czasem zaczniemy rozpoznawać gatunki, nauczymy się interpretować zachowania. Ba, możemy być świadkami ptasich kłótni i przepychanek!

Ważne! Jeśli już otworzymy dla naszych ptaków jadłodajnię, to w trudnych okresach koniecznie trzeba ją zaopatrywać.

Hej! Kulig mknie!

„Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki…” Któż z nas nie zna tej melodii? Kulig to jedna z najfajniejszych zimowych atrakcji! Wystarczy sprawdzić, kto w pobliżu Waszej miejscowości organizuje kuligi. Takie atrakcje oferują pensjonaty, hotele czy gospodarstwa agroturystyczne. Świetna zabawa gwarantowana, a przy tym kolejna okazja do obcowania z przyrodą.

Smaki dla całej rodziny

Co robić, gdy pogoda nie dopisuje? Zorganizujcie wspólne spędzanie czasu w domu. Co powiecie na planszówki? Rozwijają logiczne myślenie, skutecznie przeganiają nudę i przynoszą wiele frajdy. Nie warto tracić cennego czasu na gotowanie, dlatego polecamy gotowe wyroby Dobrowolskich z serii „Od kuchni”, które można przygotować w szybki i łatwy sposób. Do : hamburgery mięsne, klopsiki mięsne, gołąbki siekane z pieca, roladki mięsne z serem i pieczarkami czy roladki mięsne kebab.

Gwarantujemy: będzie smacznie, szybko i wygodnie!

Wypoczywajcie radośnie i pysznie!

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ