Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

8 lutego 2022

Karnawałowy szał!

Wieczorowe stroje, maski oraz przebrania rodem z dużego ekranu to znak, że karnawał trwa w najlepsze. Jednak chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, żeby to święto celebrować w samotności. Jest to przecież świetna okazja do spotkań z przyjaciółmi na tematycznych spotkaniach z suto zastawionym stołem! A czy zastanawialiście się jak wygląda świętowanie karnawału w różnych zakątkach świata? Poniżej prezentujemy krótką, ale ciekawą listę obchodów w wybranych krajach.

 

Słynny karnawał w Wenecji

Nie wszyscy wiedzą, że Wenecja nie słynie tylko z romantycznej atmosfery, rozbudowanej sieci kanałów czy gondol i gondolierów. Wenecja to stolica karnawału w Europie. Wyjątkowo barwne widowisko co roku przyciąga setki turystów z całego świata. To właśnie tutaj na placu św. Marka można spotkać osoby przebrane w zdobione kreacje z poprzednich epok z różnorodnymi maskami weneckimi na twarzy. Jedną z tradycji sięgającą 1548 roku jest ,,Lot Anioła”. Jest to zjazd na linach z dachu dzwonnicy bazyliki św. Marka nad głowami hucznie celebrujących ludzi. To także informacja, że karnawał wenecki został właśnie zainaugurowany. Pewnie jesteście ciekawi co jedzą biesiadnicy podczas takiego święta? W okresie karnawału Włosi jedzą weneckie malutkie przystawki (coś jak hiszpańskie tapas) nazywane cicchetti. Mogą to być nieduże kanapki, owoce morza, faszerowane jajka, kawałki mięsa czy inne miniaturowe wydania włoskich dań. Cicchetti sprzedawane są na specjalnie powstałych straganach, gdzie również można spróbować różnego rodzaju makaronów oraz wina. A jakie przekąski jadamy w Polsce w czasie celebrowania karnawału? Zwykle są to różnego rodzaju pączki, faworki, oponki i sałatki. Może jednak w tym roku skusicie się na inną, wyjątkowo smaczną przekąskę? Rekomendujemy melona z naszą nową wędzonką bukową! Łapcie przepis.

 

 

Oszałamiający Karnawał w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro fascynuje turystów swoim niezwykłym nocnym życiem, piaszczystymi plażami i oryginalnym klimatem, a tutejszy karnawał jest najgorętszy na całym świecie i przyciąga miliony turystów. W tym czasie w mieście odbywają się niezwykłe spektakle z muzyką na żywo. Wszystkiemu towarzyszą liczne parady oraz celebracje w rytmie samby. Zabawa zaczyna się od przekazania kluczy do miasta królowi Momo. Jest to mityczna postać, która przewodzi wszelkim uroczystościom. W porównaniu do Wenecji, w Rio stroje są bardziej skąpe, a jednocześnie należą do bardziej wyszukanych. Świętowanie – świętowaniem ale pewnie jesteście ciekawi co jedzą celebrujący podczas karnawału w Rio? Typowym daniem kuchni brazylijskiej jest feijoada czyli gulasz mięsny z dodatkiem fasoli. Potrawa składa się z wielu składników, ale głównymi są mięso wołowe, karkówka wieprzowa, boczek i kabanos. Brzmi smacznie prawda? Może w tym roku pokusicie się o tą smaczną potrawę? Chcemy przenieść Was do egzotycznego i kolorowego Rio de Janeiro, dlatego też przygotowaliśmy dla Was przepis na pyszną sałatkę z ananasem, szynką i majonezem! Łapcie przepis.

 

 

Niezwykły karnawał w Bazylei

Karnawał w Bazylei trwa trzy dni. Kumulacja ma miejsce tydzień po Popielcu. Morgenstreich to tradycyjny początek zabawy, podczas którego w rytmie werbli i fletów wyrusza pochód z postaciami w maskach. Najczęściej przybierają postać starej ciotki czy pajaców. Wszystkie światła na ulicach gasną, a rozświetlają je tylko pochodnie niesione przez uczestników. Wszystko po to, aby maski przypominały widma. Karnawał nieco inny jak we Wenecji czy Rio, jednak równie intrygujący co roku przyciąga wielu turystów.

 

 

Jak to mówią co kraj to obyczaj. Nie inaczej jest w tym wypadku. W każdym zakątku świata ten magiczny karnawał obchodzony jest na swój tradycyjny sposób. A Wy? Jak celebrujecie karnawał? Przebieracie się w stroje? Jakie przekąski przygotowujecie?

Jesteśmy ciekawi Waszych odpowiedzi!

 

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ