Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

grillowanie błędy

8 lipca 2019

5 błędów, których należy unikać przy grillowaniu

Grillowanie jest nieodłącznym elementem wakacji oraz letniego sezonu. Grilluje każdy, ale czy powinien? Czy na pewno osoby, które stają za grillem i go rozpalają wiedzą, co robią? Oto pięć największych wpadek, których należy unikać, jeśli nie chce mieć się problemów z sąsiadami, prawem i zdrowiem.

Wydawałoby się, że grillowanie to bułka z masłem. W końcu, co trudnego może być w podpaleniu węgla i ułożeniu na ruszcie potraw? Ano okazuje się, że brak wiedzy na niektóre tematy może być zgubny nawet w pozornie banalnym temacie, którym jest grillowanie.

5 największych błędów grillowania

1. Nieodpowiednie miejsce

Miejsce, w którym ustawiamy grilla nie może być przypadkowe, bowiem istnieje szereg obostrzeń związanych ze wzniecaniem ognia. Jeśli chcecie zrobić grilla w przestrzeni publicznej, nie może to być dowolne miejsce, bowiem w takich obowiązuje zakaz, należy szukać terenów przystosowanych do robienia pikników np. na bulwarach. Niełatwo mają również Ci, którzy chcieliby odpalić grilla na swoim przestronnym balkonie w bloku. O ile rada osiedlowa nie zarządzi inaczej, grillowanie w blokach jest zabronione, ponieważ naraża mieszkańców na pożar.

Jeśli piknik odbywa się na prywatnej działce czy w miejscu dozwolonym, na uwadze należy mieć odległość od drzew i materiałów łatwopalnych oraz samych gości, którzy zapewne nie chcieliby być smagani dymem.

Zobacz: Jak wyglądał pierwszy grill i jaką drogę przebył, by przybrać swoją współczesną formę?

2. Podpałka

Wychodzenie z założenia, że materiał, którym podpalimy węgiel jest bez znaczenia, jest błędne. W końcu, później na wznieconym przez nas ogniu lądują potrawy przeznaczone do jedzenia. Z tego powodu najlepiej kupić rozpałkę w sklepie albo wykorzystać gałęzie i nielakierowane drewno. Najgorszą opcją jest podpalanie plastikowych odpadów.

3. Nieczyszczenie rusztu

Wielu “miszczów” grilla kompletnie zapomina o tym, że ruszt po grillowaniu należy wyczyścić. Poddawanie ponownej obróbce resztek jedzenia i zaschniętego tłuszczu działa szkodliwe na ludzkie zdrowie. Żeby uchronić się od przykrych konsekwencji wystarczy jedynie przetrzeć kratkę grilla mokrą ściereczką czy papierem.

4. Grillowanie wszystkich produktów jednocześnie

Kolejność, w której na ruszt trafiają potrawy nie powinna być przypadkowa. W końcu mięso potrzebuje dłuższej ilości czasu spędzonego nad ogniem niż np. cukinia. Należałoby się też zastanowić, czy wspólnie na ruszcie powinny wylądować warzywa i ryba, bowiem produkty chłoną najbardziej aromatyczne zapachy.

Zobacz: Idealna kiełbasa z grilla? To bardzo proste!

5. Spożywanie spalonych produktów

Wystarczy chwila nieuwagi i kiełbaski pokrywają się czarną warstwą węgla. Jednak należy pamiętać, że jedzenie mocno przypieczonych produktów nie jest zdrowe, bowiem w procesie spalania powstają rakotwórcze substancje. Dlatego tak istotne jest grillowanie na żarze, a nie w ogniu.

Nie taki grill łatwy, ale z odpowiednim przygotowaniem i doświadczeniem organizowanie pikników nie powinno być dla nikogo problemem.

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ