Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

3 stycznia 2022

Zimowe inspiracje!

Huczne rozpoczęcie nowego roku już za nami! Teraz czas na ferie zimowe, które warto wykorzystać na naładowanie baterii. My jak zwykle zachęcamy Was, aby spędzić je aktywnie i ciekawie. Kto wie może w tym roku spróbujecie swoich sił na snowboardzie? Albo Wasze serce zabije mocniej do innych sportów zimowych? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę atrakcji, która może Was zainspirować!

 

Aktywność na świeżym powietrzu

Zima to zdecydowanie idealna pora, aby spróbować czegoś nowego. Co powiecie na aktywności na świeżym powietrzu? Sanki, narty, snowboard, łyżwy – propozycji zimowych szaleństw jest naprawdę dużo. Jeśli jednak nie macie ochoty na tego typu atrakcje, to proponujemy spacery i ćwiczenia. Dziś przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji ćwiczeń na świeżym powietrzu.

 

Propozycja 1 Rozciąganie całego ciała

Trening zimą na świeżym powietrzu nie może odbyć się bez odpowiedniej rozgrzewki i rozciągania. W końcu o tej porze roku nasze ciało reaguje wolniej na wszelkie bodźce zewnętrzne. Dlatego rozciągając się warto mieć na uwadze, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów. Może to wyrządzić nam więcej szkód niż zalet. Przykładowy trening może przyjąć następującą kolejność:

  1. Stojąc prosto wykonujemy skłony do stóp – 7 powtórzeń

  2. Rozciągamy obręcz barkową – 10 powtórzeń na jedną rękę

  3. Wzmacniamy i uelastyczniamy stopy – wspięcia na palce i na pięty z chwilowym przytrzymaniem pozycji – 3 serie po 10 powtórzeń

 

Propozycja 2 Szkolne pajacyki

Chyba każdemu z nas szkolne pajacyki kojarzą się z lekcjami WF. I słusznie! Zwykle były one elementem rozgrzewki przed siatkówką czy piłką nożną. Mało kto wie, że to również idealna metoda do zrzucenia zbędnych kalorii, która angażuje różne grupy mięśniowe. Przykładowy trening może przyjąć następującą kolejność:

  1. 3 minuty pajacyków (oczywiście z przerwami)

  2. 10 pompek w podporze tyłem na ławce np. w parku (ustawiamy się jakbyśmy chcieli usiąść na ławce, dłonie układamy na ławce, stopy oparte o podłoże, kończyny dolne wyprostowane, ramiona rozstawione na szerokość barków)

 

Propozycja 3 Mięśniowe wykroki

Wykroki to proste ćwiczenie angażujące dużą grupę mięśni. Rozwija między innymi mięśnie pośladkowe, czworogłowe czy grupę kulszowo – goleniową. Częste wykonywanie wykroków niesie za sobą wiele zalet. Wzmacnia mięśnie stabilizujące, poprawia krążenie i równowagę czy spala dużą ilość kalorii. Przykładowy trening może przyjąć następującą kolejność:

  1. 4 x 8 wykroków na jedną nogę

 

 

Górskie atrakcje zimowe

Nasze piękne Polskie Tatry, Bieszczady czy Karkonosze zimą prezentują się naprawdę bajkowo! Chcielibyście odwiedzić jeden ze szczytów Tatr, ale obawiacie się, że nie dacie rady? Nic straconego, gdyż na Kasprowy Wierch bez problemu dostaniecie się kolejką. Wyjeżdżając na sam szczyt będziecie podziwiać cudowne widoki na Tatry. A może wolicie przeżyć inną, niezapomnianą przygodę? Co powiecie na…kuligi po górskich miasteczkach? Turyści otuleni ciepłymi kocami, góralska muzyka, pochodnie i grzane wino. A może macie ochotę na górskie spacery? Polecamy łagodne szlaki. Najlepszym takim miejscem jest droga do Morskiego Oka.

‫‫

Gry i zabawy rodzinne

Jeżeli Wasza rodzina nie lubi zimowej aury, to polecamy wam rodzinne gry i zabawy. Co wybrać, aby miło spędzić czas? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najciekawszych zabaw:

  1. Zabawa w ciepło-zimno

Chowamy wybrany przedmiot i dając wskazówki domownikom – ciepło jest blisko, zimno jest daleko próbujemy go wspólnie odnaleźć.

  1. Zabawa kim jestem?

Wymyślamy wybraną postać np. z bajki, filmu, książki, rodziny. Piszemy ją na samoprzylepnej karteczce i naklejamy na czoło drugiej osoby. Osoba ta zadaje pytania, próbując zgadnąć kim jest.

  1. Kalambury

Członkowie rodziny na zmianę udają różne sytuacje lub postacie – np. rysując, pokazując, gestykulując, przy czym nie mówią nic i nie wydają żadnych dźwięków. Pozostali członkowie rodziny muszą zgadywać o co konkretnie chodzi.

‫‫

Eksperymenty w kuchni

A co zrobić jeśli jesteśmy ciepłolubni, a każde wyjście na mróz przyprawia nas o dreszcze? Osobiście zachęcamy do eksperymentowania w kuchni! Koniecznie wypróbujcie przepisy na potrawy, które już od dawna chcieliście przygotować. Z pewnością nasi najbliżsi docenią nowe smakołyki na śniadanie, obiad czy kolację. My przygotowaliśmy dla Was przepis na…meksykańskie empanadas! Świetnie rozgrzewają i dodają energii na cały dzień.

Jak widzicie sposobów na spędzenie zimowych ferii jest naprawdę dużo! Wszystko zależy od tego co lubimy robić, i jak chcemy spędzić ten czas ze swoją rodziną. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. A Wy jak preferujecie spędzić ten czas?

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ