Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

13 grudnia 2023

Świąteczna celebracja w tradycyjnym stylu

Święta to magiczny czas, kiedy rodzinne tradycje nabierają szczególnego znaczenia. W tym wyjątkowym okresie warto zanurzyć się w bogactwie zwyczajów i obyczajów, celebrując święta z uszanowaniem dla przeszłości, jednak uwzględniając ich współczesny charakter. Przedstawiamy Wam nasze pomysły na wyjątkowe przeżycie specjalnego czasu jakim jest Boże Narodzenie.

 

 

Doceń rodzinne tradycje

Zanim wyruszysz w wir świątecznych przygotowań, zatrzymaj się na chwilę, by spojrzeć wstecz. Przypomnij sobie rodzinne tradycje, które kształtowały twoje dzieciństwo i młodość. Być może to było to wspólne gotowanie, dekorowanie choinki czy wieczorne czytanie opowieści wigilijnych. Wprowadź te elementy do swojego własnego świątecznego rytuału, przekazując je następnym pokoleniom.

 

 

Kontynuuj Tradycję Kreatywnie

Nie obawiaj się wzbogacać tradycji o nowe elementy. Stwórzcie wspólnie rodzinne ozdoby świąteczne, zorganizujcie konkurs na najpiękniejsze pierniki czy wprowadźcie do menu świątecznego nowe, ale symboliczne potrawy. Pozwól tradycjom rozwijać się razem z rodziną, dodając do nich kreatywny i osobisty wymiar.

 

 

Pamiętaj o duchu świąt

Święta to nie tylko czas prezentów, ale także refleksji nad wartościami, które ze sobą niosą. Rozważ, jak możesz wspomóc lokalne organizacje charytatywne czy pomóc potrzebującym w okolicy. To piękny sposób na przekazanie ducha świąt kolejnym pokoleniom i wpisanie się w tradycję hojności i współczucia. A przede wszystkim okazanie człowieczeństwa.

 

 

Świętuj smacznie

Wspominając o tradycji i zwyczajach, istotnie należy pamiętać o jednym z ważniejszych elementów świętowania, jakim jest tworzenie i smakowanie wigilijnych i bożonarodzeniowych potraw. Wiele z nich ma tradycyjny charakter, jednak warto urozmaicić swój świąteczny stół o nowe kulinarne wariacje. Idealnym składnikiem takich potraw mogą być produkty Dobrowolskich z serii „Tradycyjnie wędzone”. Spróbujcie jeden z naszych przepisów z tymi smakołykami:

Kiełbasa Krucha Podkarpacka w Świątecznym Wydaniu

Składniki:

500 g kiełbasy kruchej Podkarpackiej od Dobrowolskich

 • 1 kg ziemniaków
 • 2 cebule
 • 2 jajka
 • 200 g śmietany 18%
 • 100 g sera żółtego, startego
 • 2 łyżki masła
 • Sól i pieprz do smaku
 • Natka pietruszki do dekoracji

Wykonanie:

 1. Kiełbasę kruchą pokrój na cienkie plasterki,
 2. Na patelni rozgrzej łyżkę masła i podsmaż plasterki kiełbasy z obu stron na złoty kolor. Odstaw na bok,
 3. Ziemniaki obierz, pokrój na kawałki i ugotuj w osolonej wodzie do miękkości,
 4. Odcedź ziemniaki, dodaj resztę masła, jajka, śmietanę, sól i pieprz. Zmiksuj do uzyskania gładkiej masy,
 5. W żaroodpornym naczyniu ułóż warstwę masy ziemniaczanej, następnie równomiernie rozłóż plasterki kiełbasy kruchej, posyp serem żółtym. Powtórz warstwy, aż do wykorzystania wszystkich składników,
 6. Wstaw naczynie do piekarnika nagrzanego do 180°C i piecz przez około 30-40 minut, aż danie będzie złociste i dobrze przypieczone, smacznego!

Święta to czas, który warto celebrować z uszanowaniem dla tradycji, jednocześnie pozwalając im ewoluować wraz z biegiem lat. Niech te chwile będą pełne radości, miłości i wspólnego przeżywania magicznego czasu razem z najbliższymi.

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ