Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

21 sierpnia 2022

IDZIEMY DO SZKOŁY!

IDZIEMY DO SZKOŁY!

Dziecko idzie do szkoły? Ważne wyzwania dla rodziców. Żal, że tak szybko mijają wakacje? Chciałoby się dłużej? Niestety, pora już taka, że coraz częściej myślami jesteśmy w szkole. Bywa, że rodzice przeżywają szkołę bardziej niż dzieci. A gdy pociecha dopiero naukę zaczyna, emocje sięgają zenitu!

Ważne, aby tych emocji nie było za dużo. Nie twórzmy zbędnego napięcia, nerwowej atmosfery, bo to wszystko podwójnie udzieli się dziecku. Spokój, opanowanie, pewność siebie – to właśnie tego milusińscy najbardziej potrzebują od swoich rodziców w tym okresie. A najlepiej, gdy do tematu podejdziemy trochę… na luzie. Oto kilka porad, jak dobrze przeżyć czas szkolnych przygotowań wspólnie z dzieckiem.

Trening samodzielności, czyli dziecko decyduje

Bez wyprawki się nie obejdzie. Jaki tornister? Pozwól, niech w wyborze ma udział dziecko. Podoba się niebieski piórnik? Proszę bardzo. W ten sposób w małym człowieku będzie rosło przekonanie, że ma wpływ na rzeczy, które go dotyczą.

Co na szkolne śniadania? Szukasz pomysłów? Zapytaj córkę, syna. Niech powie, co woli: pyszne kanapeczki ze smaczkiem a la konserwa? A może lunchboxy z owocami, warzywami i smakowitą szynkową tradycyjną z Wadowic? Bogaty wybór wędlin znajdziesz też w linii Polskie Rarytasy. Jeśli dziecko wybierze swoje ulubione smaki, masz dużą gwarancję, że nie wyrzuci śniadania do kosza.

Trening mózgu, czyli jak przygotować głowę

Chyba każdy rodzic marzy, by pociecha była prymusem. Wielu stosuje prosty patent: Do nauki!!! Bywa, że dzieciak wiele godzin ślęczy nad książkami, a efekty marne. Czy jest jakiś sposób, aby mózg chłonął wiedzę niczym gąbka?

Pewnych uwarunkowań nie można zmienić, ale są rzeczy, na które mamy wpływ. Oprócz systematycznej pracy, dla mózgu ważny jest relaks, wypoczynek i sen. Ponadto mózg można trenować. Podobnie jak wzmacniamy mięśnie poprzez ćwiczenia fizyczne, możemy doskonalić sprawność zwojów mózgowych. Mamy do tego wiele instrumentów:

– gry planszowe, puzzle, łamigłówki logiczne…

– aplikacje mobilne (Lumosity lub podobne),

– nauka języków obcych,

– czytanie,

– odpowiednie odżywianie, aktywność

Bądź wsparciem: Razem sobie z tym poradzimy

Jeśli dziecko poczuje Twoje ciągłe wsparcie, łatwiej poradzi sobie z niepowodzeniami. Bo nie zawsze będzie w zeszycie „słoneczko”, czasem „ciemna chmurka”. Często chwalmy pociechę, ale za pracę, zaangażowanie. Nie za efekty, bo te mogą być przypadkowe.

Owszem, potrzebna też i krytyka, ale powinna ona przybierać kształt konstruktywnego poszukiwania rozwiązań: „Pomyślmy wspólnie, jak to możemy poprawić?”

Ostatni etap przygotowań: Ładujemy energię!

Stresująca sytuacja szkolna w żadnym razie nie powinna naderwać Waszych szczególnych więzi. Ostatni okres wakacji to dobra okazja, aby to podkreślić. Jak spędzić ten szczególny czas oprócz gonitwy za książkami, zeszytami?

Bawcie się razem na całego! Przed tak ważnym wyzwaniem warto naładować energię. Może wspólna wycieczka rowerowa z piknikiem na trawie w urokliwym miejscu? Dobrym pomysłem będzie też ognisko lub grill w gronie najbliższych.

Jakie smaki warto polecić na tak szczególną okazję? Na przykład roladki mięsne kebab, sprawdzą się też pyszne kiełbaski z linii Grill Appetit.

Do tego dużo uśmiechu, optymizmu i „akumulatory” będą dobrze naładowane.

Życzymy Wam samych „słoneczek”! 😊

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ