Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

10 grudnia 2022

Wigilia. Rodzinne ciepło i przepyszne smaki

Jest taki dzień w roku, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem– Wigilia Bożego Narodzenia.  To najbardziej uroczyste Święta w tradycji chrześcijańskiej, w czasie których wszyscy jesteśmy sobie bardziej bliżsi. Oprawie Świąt sprzyjają nie tylko zachwycające potrawy przy stole, ale także dźwięki kolęd, śpiewane w tym wyjątkowym czasie.

Ubieramy choinkę!

Przed Świętami nic nie sprawia więcej radości, niż wspólne ubieranie choinki! Zwykle to głowa rodziny rozwiesza światełka i montuje gwiazdę na szczycie świątecznego drzewka, a reszta stoi ją bombkami, łańcuchami, pierniczkami i innymi dekoracjami.

Przystępując do dekorowania warto nadać naszej choince określoną tonację kolorystyczną. Nabierze charakteru, zyska na wrażeniu artystycznym czym zachwyci gości odwiedzających nas w czasie Świąt. Osiągniemy to wybierając ozdoby w dwóch, trzech kolorach. Świetny efekt uzyskamy również kiedy np. dominować będzie srebro i fiolet albo złoto i czerwień. Tak powstanie dzieło z pewnością będzie napawać dumą całą rodzinę.

Pierniczek niejedno ma imię

Co jeszcze może przynieść wszystkim wiele radości? Przygotowanie świątecznych pierniczków! To nawiązanie do tradycji, kiedy nasze babcie i prababcie wraz z dziećmi i wnukami przygotowywały bożonarodzeniowe wypieki. Starajmy się w naszych domach podtrzymać ten starodawny zwyczaj.

A może warto nadać pierniczkom imiona domowników? Będą nie tylko doskonale smakowały i pięknie się prezentowały, ale każdemu z osobna przyniosą wiele radości! Jak zrobić pierniczki świąteczne? Jeżeli skorzystacie z naszego przepisu, będą smakować wybornie.

Jest! Pierwsza gwiazdka!

Wigilii towarzyszy wiele symboli. Pierwsza gwiazdka przywodzi na myśl kometę, która pojawiła się na betlejemskim niebie, sianko pod obrusem symbolizuje betlejemską stajenkę, 12 potraw to symbol 12 apostołów, a pusty talerz jest wyrazem naszej gościnności. Tego wieczoru nikt nie powinien być sam.

Zwyczajowo na stole powinny znaleźć się wszystkie płody ziemi. Najczęściej podajemy czerwony barszcz z uszkami, zupę grzybową, kutię, pierogi z kapustą i grzybami, kompot z suszonych owoców oraz oczywiście rybę pod różnymi postaciami.

A jaka ryba najbardziej kojarzy się z Wigilią? Karp! W przedświątecznym prezencie przyjmijcie więc od nas przepis na niebanalną odsłonę tej ryby, czyli karpia pieczonego w miodzie.

Czas na pyszne świętowanie!

Zgodnie z tradycją na wigilię podajemy tylko dania postne. Z kolei kolejnego dnia w Boże Narodzenie ucztujemy na całego! Czego nie może zabraknąć na świątecznym stole? Rozmaitych sałatek, smakowitych ciast, a przede wszystkim doskonałych wędlin.

My niezmiennie rekomendujemy tradycyjne wyroby z linii premium od Dobrowolskich. Od lat cieszące się uznaniem i wielokrotnie nagradzane. Na świąteczne ucztowanie szczególnie polecamy Wam Szynkę z Wadowic oraz Polędwicę bez konserwantów. Aromatem i smakiem zachwyci także kiełbasa Wiejska z Wadowic! Doskonałym urozmaiceniem będzie Krakowska sucha z Wadowic.

Czego jeszcze potrzebujemy? Uśmiechu, serdeczności i dobrego nastroju do kolędowania.

Cudownych świąt!

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ