Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

15 listopada 2020

Gęsina arystokracja wśród drobiu

Za nami dzień 11 listopada, czyli Dzień Świętego Marcina. Znaliście przysłowie, że „Na świętego Marcina lepsza gęś niźli zwierzyna…”

Tradycja pieczenia gęsiny powoli odżywa i bardzo się z tego cieszymy, ponieważ gęsina jest najbardziej kalorycznym, ale czy wiedzieliście, że także niezwykle zdrowym mięsem? To naprawdę arystokracja wśród drobiu. Na polskich stołach króluje dość rzadko, a szkoda…

 

Co w gęsi dobrego?

W porównaniu z mięsem indyczym lub kurzym gęsina ma dużo kwasów jedno-i wielonienasyconych, w tym tych korzystniejszych dla serca kwasów, czyli omega-3 i omega-6.

To one wpływają na obniżenie poziomu złego cholesterolu we krwi, a podwyższenie tego dobrego.

Gęsinę poleca się wszystkim osobom cierpiącym na choroby sercowo-naczyniowe.

Kwasy omega wpływają także na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Gęsina dzięki bogactwu witamin i minerałów, skutecznie wspomaga pamięć i koncentrację.

 

 

Sposób na gęsinę?

Polską tradycją jest gęś pieczona z jabłkami. Może warto zadbać o to, żeby od czasu do czasu pojawiła się na naszym stole? Gęsinę można w naprawdę w łatwy sposób upiec tak, by była delikatna. Sekret? Wolne pieczenie w dość niskiej temperaturze, dzięki czemu mięso będzie wręcz rozpływać się w ustach.

Gęsina przyjaźni się ze słodkimi dodatkami, dlatego też fajnie sprawdzi się w jej przygotowaniu sok pomarańczowy, żurawina, a z przypraw aromatyczny tymianek i czosnek.

Gęsie mięso świetnie nadaje się również do pasztetów, dlatego polecamy Wam nowość w naszej ofercie – Pasztet z gęsiną! 🦆 To doskonały pomysł na wykwintną przystawkę lub zdrowe śniadanie. Mała gramatura i wygodne opakowanie, a przy tym pyszny, puszysty, delikatny i nieziemski smak!

 

Koniecznie spróbujcie.

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ