Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

1 czerwca 2020

Zdrowe, pyszne i pożywne śniadania

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Naprawdę tak jest! Naukowcy udowodnili, że codzienne spożywanie obfitych porannych posiłków chroni przed chorobami serca, cukrzycą oraz otyłością. Śniadanie to także świetny czas na rodzinne rozmowy i wspólne celebrowanie posiłku. Przynosi korzyści zarówno dla zdrowia, jak i sprzyja zachowaniu pięknej sylwetki. Jedno jest pewne – należy go zjeść w ciągu godziny od przebudzenia.

 

Dlaczego warto jeść pożywne śniadania? Zacznij dzień od dobrej decyzji.

 

 

Jak powinno wyglądać idealne śniadanie?

Idealne śniadanie musi być pożywne, urozmaicone i energetyczne…a zarazem smaczne. Powinno zawierać węglowodany, być bogate w białko i tłuszcze oraz składać się z porcji świeżych owoców i warzyw czyli codziennej dawki witamin. Kaloryczność śniadania jest uzależniona od ilości posiłków, które spożywamy w ciągu dnia: przy trzech posiłkach – śniadanie powinno dostarczać nawet 30% dziennej wartości kalorycznej diety.

Pożywne śniadania powinny być także bogate w produkty białkowo-tłuszczowe, które dostarczają zarówno łatwo przyswajalnych węglowodanów i szybko zaspokajają głód, jak i węglowodanów dłużej trawionych, dzięki którym przez dłuższy czas będziemy mogli czerpać energię z dostarczonych produktów. Niezwykle ważną rolę odgrywają produkty mięsne, które są dobrym źródłem składników mineralnych takich jak białko czy żelazo.

 

          

          

 

Pomysł na… śniadanie na ciepło!

Śniadania na ciepło królują w rozmaitych odsłonach. Najczęściej są podawane z porcją świeżych warzyw i pieczywem. Są o wiele zdrowsze niż kanapki. Ciepły posiłek rozgrzewa nas od środka i pobudza metabolizm do działania. Jest bardziej sycący i bogaty w pełnowartościowe produkty.

Z myślą o klientach, którzy uwielbiają pożywne śniadania przygotowaliśmy specjalną linię produktów – Polskie Rarytasy. To oferta dedykowana wszystkim, którzy lubią kalorycznie, smacznie i bez konserwantów. Na energetyczne śniadanie polecamy białe kiełbaski w duecie z tostem, serem wędzonym lub oscypkiem.

Smacznego!

 

 

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ