Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Fundusze Europejskie Fundusze Europejskie
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

20 września 2022

Jesień wcale nie musi być nudna!

Z jednej strony zachwyca złotymi kolorami, ale z drugiej częściej wpędza nas w melancholijny nastrój. Czujesz już jesień? Chłodniejsza aura, więcej deszczowych dni, szybciej zapada zmrok. Zastanawiasz się, co robić jesienią? Jak spędzać długie jesienne wieczory? Mamy kilka pomysłów!

 

Choć dzień krótszy, wcale nie musisz rezygnować z aktywności. Po powrocie z pracy śmiało możesz wskoczyć na rower, albo wybrać się na spacer z kijkami. Odpowiednia porcja ruchu poprawi nastrój, a do tego zagwarantuje mocne wrażenia wizualne. Jeden warunek – porządne światła przy rowerze, latarka czołówka na głowie, a na rękach odblaski. Bo jeśli w trasie dopadnie Cię zmrok, musisz być widoczny. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

 

 

Czyj borowik najpiękniejszy?

A może któregoś dnia warto wcześniej urwać się z pracy? Wyprawa na grzyby! To świetny pomysł na jesienny weekend. Zażywasz ruchu, oddychasz świeżym powietrzem, obcujesz z naturą, no i te emocje! Kto zostanie królem grzybobrania? Warto na moment przerwać rywalizację, poszukać wygodnego pnia i wyciągnąć przekąskę. Na przykład kanapeczkę z szynkową tradycyjna z Wadowic. Zyskasz energię, a zarazem szansę, że to Ty znajdziesz największego grzyba!

Ważne – przed wyprawą zabezpiecz się preparatem chroniącym przed kleszczami. A po grzybobraniu obowiązkowa kąpiel i dokładne oględziny.

 

 

Coś rozgrzewającego? Dziś robimy…

…bigos! Wspaniałe staropolskie danie. Pyszne, pożywne. Na pewno rozgrzeje i doda energii. Trzeba tylko zadbać o odpowiednie składniki. Kapusta to podstawa. Czy borowiki z grzybobrania już się wysuszyły? Będzie jak znalazł. Do tego obowiązkowo szynka bez konserwantów od Dobrowolskich. Jeszcze tylko cebula, czosnek, przyprawy, ewentualnie suszone śliwki i szklanka czerwonego wina. Żeby bigos nabrał smaku, trzeba go dłuuuuuuugo gotować. Jak długo? Kilka godzin. A niektórzy twierdzą, że… kilka dni po kilka godzin. W tym względzie proponujemy jednak kompromis, a bigos i tak będzie wspaniały! Zwłaszcza… następnego dnia.

 

Wieczorny seans z kubkiem w ręku

Długie jesienne wieczory sprzyjają nadrabianiu zaległości filmowo-serialowych. Wieczorny seans pod kocykiem? A do tego kubek rozgrzewającego napoju. Na przykład herbata o smaku szarlotki! Idealna na chłodne wieczory. Masz ochotę skosztować? Niżej znajdziesz przepis.

 

 

Co jeszcze można robić jesienią? Jeśli już z racji coraz krótszego dnia spadnie Twoja aktywność poza domem, to jednak całkiem sporo rzeczy możesz robić w domu. To doskonały czas, by wrócić do zajęć, na które nie miało się czasu wcześniej. Zdobywanie nowych umiejętności? Odkopywanie długo nie odsuwanych szuflad? Oglądanie nagranych przed laty rodzinnych filmów wideo? Porządkowanie zdjęć? Wbrew pozorom może Ci to sprawić wiele frajdy.

Jesień wcale nie musi być nudna!

 

 

Jesteśmy już w
6000+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ