Loader

Dobrowolscy - tradycyjne wędliny z Wadowic

X
Dobrowolscy - 100% polskiego kapitału

Dobrowolscy
100%
Polskiego kapitału

5 sierpnia 2019

Dlaczego kabanos to król wakacyjnych przekąsek?

Lato i wakacje to czas wycieczek. Podróżują zarówno rodzice z dziećmi, jak i przyjaciele czy pary. Każdy z nich przed wyjazdem, musi zadbać o prowiant, który sprowadza się do bardziej lub mniej pożywnych przekąsek. Co do jedzenia zabrać ze sobą na biwak, rajd czy wędrówkę po górach?

Klasycznym wyborem są kanapki. Jednak – nie oszukujmy się – ich przyrządzenie nie trwa krótko, a niesienie przez kilka godzin, nie sprzyja utrzymaniu ich pierwotnego kształtu. Tradycyjne jako na twardo czy pomidor jedzony niczym jabłko też nie przemówią do wycieczkowiczów, zwłaszcza tych młodszych. Przekąski typu chipsy i batoniki skreślamy z góry, bo jednak przydałby się posiłek nieco bardziej wartościowy niż puste kalorie. Co zatem zabrać do plecaka? Jedyna słuszna i prawidłowa odpowiedź, to: „Kabanosy”! Dlaczego? Ano, znajdzie się 5 powodów:

1. Pożywne

Oczywiście kabanos kabanosowi nie równy, ale zakładamy, że sięgacie po sprawdzone produkty i czytacie etykiety. Kabanosy są źródłem cennego białka i tłuszczy, a także potasu, cynku, magnezu, żelaza i witaminy B6. Są sycące, dlatego ich spożycie nie jest równoznaczne z sięgnięciem po kolejną przekąskę.

Zobacz: 5 błędów, których należy unikać przy grillowaniu

2. Praktyczne opakowanie

Opakowanie przekąsek odgrywa niemałą rolę na wycieczkach. Dlaczego? Łatwo jest je otworzyć, a jeśli nie zjemy od razu całej zawartości, bez problemu można przechowywać w nim pozostałe kabanosy.

3. Smaczne

Nie ukrywajmy, wystarczy ketchup czy musztarda, kawałek pieczywa, kabanos i mamy ucztę!

4. Łatwe w jedzeniu

Wróćmy do wcześniej wspomnianych jajek. Czy są one praktyczne w spożyciu? Nie, nie tylko wypadałoby obierać je czystymi rękoma, ale i trzeba gdzieś wyrzucić skorupkę. O ile mamy pod ręką śmietnik, nie mamy problemu. Ten może pojawić się w górach. Wówczas pozostałości po przekąsce należałoby zabrać ze sobą i wyrzucić do najbliższego miejsca, w którym dozwolone jest zostawianie śmieci.

Zobacz: 5 powodów, dla których warto jeść wołowinę

5. Można je jeść na ciepło i zimno

Jeśli podczas swojej wyprawy przyłączycie się do grillujących wycieczkowiczów, kabanosy możecie wrzucić na ruszt. Smakują równie dobrze na zimno, jak i na ciepło.

Kabanosy nie bez przyczyny rządzą w rankingach najpopularniejszych mięsnych przekąsek. Warto wykorzystać ich smakowe walory oraz praktyczne możliwości przechowywanie, i zabrać je ze sobą na wycieczkę.

Jesteśmy już w
5770+
sklepach w Polsce
Nasze produkty możesz znaleźć m.in. w sieciach: Delikatesy Centrum, Stokrotka, Groszek, Lewiatan, Społem, Jubilatka, Piotruś Pan, Spar, Euro, Cezar, E.Leclerc, HITPOL, Nasz Sklep, Passa, Zielony koszyk, Gram, Wegar, Tradycja&Jakość, Polska Grupa Zakupowa Kupiec, Tomi Markt SZUKAJ